Co to jest dieta wegetariańska?

Spread the love

Istnieją różne rodzaje diet wegetariańskich. Jakiego rodzaju wegetarianinem chcesz być? Większość wybrać podejście lacto-ovo, odwracając ich grzbiety na mięso, ryby i drób, ale nadal jeść produkty mleczne i jaja. (Lacto-wegetarianie, Tymczasem, również nix jaj, natomiast ovo-wegetarian również nix mlecznych; wegan wykluczyć wszystkie produkty zwierzęce.) Dla obozu lacto-ovo, rząd 2015 wytycznych dietetycznych może pomóc w opracowaniu zdrowego planu. Można dowiedzieć się, jak wiele bezmięsne kalorie należy jeść (dodatek 2, Strona 77) i gdzie powinny pochodzić z (dodatek 5, Strona 86), aby uzyskać wszystkie składniki odżywcze, których potrzebujesz.

Codziennie 2 000-kalorii dieta, na przykład, powinna zawierać 2 szklanki owoców, 2 1/2 filiżanek warzyw, 3 szklanki mleka, 6  „uncja odpowiedniki ” ziarna i 5 1/2 uncji ekwiwalentu białka. Drobnym drukiem powie Ci, ile rzeczywiste jedzenie jest w uncji ekwiwalentu. Dla ziaren, jedna uncja ekwiwalentu jest kawałek chleba lub 6-calowe tortilla; białka, to jajko lub ćwierć szklanki gotowanej fasoli. Podobnie jak w przypadku każdej diety, nudy unika się poprzez zróżnicowanie-jak włączenie różnych kolorowych warzyw i źródeł białka, aby uzyskać potrzebne składniki odżywcze.

Jak działa dieta wegetariańska?

Nie musisz iść zimno indyka. Można rozpocząć od przygotowania kilka potraw bez mięsa co tydzień, i stopniowo dokonywać więcej podstawienia-tofu w mieszać-smażyć zamiast kurczaka, powiedzmy, lub grillowane Veggie hamburgery zamiast wołowiny. Jeśli Twoim celem jest również utrata masy ciała, amp się rutynowych ćwiczeń i jeść mniej kalorii niż zalecana dzienna maks. Aby przejść do diety wegetariańskiej, Mayo Clinic zaleca następujące wskazówki:

  •     Co tydzień, na ziemi się liczba bezmięsne posiłki już cieszyć, jak spaghetti z sosem pomidorowym lub warzyw mieszać-smażyć. Obejmują warzywa, takie jak szpinak, kapusta, szwajcarski Chard i collards w codziennych posiłków.
  •     Wypróbuj kilka ulubionych receptur bez mięsa. Na przykład, aby wegetariański chili pozostawiając na ziemi wołowiny i dodając dodatkowe puszka czarnej fasoli.
  •     Poszukaj sposobów, aby zmienić swój schemat diety wegetariańskiej, sprawdzając w Internecie menu, kupując lub wypożyczając wegetariańskie książki kucharskie lub sprawdzając etnicznych restauracji, aby spróbować nowych potraw wegetariańskich.

Ile kosztuje dieta wegetariańska?

Jest umiarkowanie drogie. Magazynowanie na produkcji i całych ziaren może dostać drogie, ale pomijając rzeźnik pomoże utrzymać zakładkę rozsądne. Plus, lacto-ovo wegetariańskie zszywki jak jaja i fasola są jednych z najbardziej przystępnych wyborów w supermarkecie.

Czy dieta wegetariańska pomoże Ci schudnąć?

Prawdopodobne. Badania pokazują, że wegetarianie mają tendencję do jedzenia mniej kalorii, ważą mniej i mają niższy wskaźnik masy ciała (miara tkanki tłuszczowej) niż ich odpowiedniki jedzenia mięsa. Jeśli robisz to dobrze-jeść dużo owoców, warzyw i całych ziaren-będziesz prawdopodobnie czuć się w pełni na mniej kalorii niż jesteś dozwolony każdego dnia. Z tego deficytu kalorii i trochę aktywności fizycznej, jesteś zobowiązany do rzucić funtów. Jak szybko i czy je trzymać jest do Ciebie.

Jak łatwo jest dieta wegetariańska do naśladowania?

Ile lubisz mięso? Jeśli myśl o wolnym od indyka Dziękczynienia nie jest turnoff, co przełącznik prawdopodobnie nie będzie zbyt trudne. Plus jesteś wolny, aby zdecydować, czego nie można żyć bez (omelets? lody?) i czy będziesz oszukiwać przy okazji. Należy pamiętać, że zdrowe wegetarianizm wymaga planowania, zwłaszcza jeśli jesteś pierwszy konwersji czasu.

Prawie zawsze jest opcja wegetariańska. Jeśli chcesz gotować, jest gdzieś przepis, który będzie odpowiadał kubki smakowe. Praktycznie każda restauracja serwuje posiłki wegetariańskie. I choć alkohol jest technicznie dozwolone, to nie jest licencja na pić.

Spróbuj czegoś innego z wegetariańskich receptur. Jest pozornie nieograniczona liczba wegetariańskich receptur do rozważenia. Wegetariański receptury diety są dostępne w czasopismach i książkach, a strony internetowe takie jak ten obfitują, oferując sugestie na każdy posiłek i kuchnię.

Jedzenie na zewnątrz, gdy po diecie wegetariańskiej jest łatwe. Restauracje mają zazwyczaj wiele wegetariańskich. Uważaj jednak: wegetariański nie zawsze oznacza zdrowe i Restauracje są znane z ich części monstrum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *