Depresja Gangstera.
Depresja gangstera to świetny film, pełen ciekawych zwrotów akcji, zabawny jednocześnie. Rozpoczyna się scena gdy psycholog jest na pogrzebie swojego ojca, i dzwoni do niego gangster, którego chcą zabić w więzieniu. Jednak nikt tego telefonu poważnie nie bierze, nikt nie odbiera tego na poważnie.
Po pogrzebie przychodzą do domu psychologa federalni, mówią, że kontaktował się z nim gangster. Żona psychologa jest zdenerwowana, że on jej o tym nie powiedział.
Gangster udaje cały czas, że jest chory, stara się za wszelką cenę wydostać z więzienia, i to mu się udaje.
Podczas wyjścia z więzienia psycholog, wiezie gangstera do swojego domu, gdyż nie ma co z nim zrobić, a gangster wreszcie się przyznaje, że udawał. I jest zdenerwowany, że mu psycholog wbił strzykawkę w nogę.
Do domu przywieziony zostaje gangster, żona przeżywa to, nie może uwierzyć, że mąż przywozi takiego kogoś do domu rodzinnego.
Gangster zaczyna sobie używać, przywozi dziewczynę, czuje się jak u siebie w domu. Przyjeżdżają też jego kumple, mówią, że wszystko w porządku, świadkowie sami rezygnują ze składania zeznań, popełniają z wrażenia samobójstwo.
Walka trwa, gdyż gangster nie chce odpuścić, że ktoś go chciał zabić w więzieniu, szuka winnych. Akcja filmu toczy się na planie filmowym, gdzie to reżyser jest kompletnie uradowany gangsterem, pozwala mu zrobić sobie wszystko, nawet się przez niego pobić.
Obsada tego filmu to między innym Robert De Niro, Lisa Kudrow, oraz Billy Cristal.
Na zakończenie wypada stwierdzić, że Depresja gangstera to świetny film, pełen komedii i wesołych tekstów, które poprawiają podczas oglądania filmu humor, pokazują świat przestępczy gangstera z innej strony, jak np. płacenie podatków jest dla niego bardzo bolesne.