Film pod tytułem Irlandczyk.

Film pod tytułem Irlandczyk to dramat, który opowiada o życiu Irlandczyka, który niegdyś był na walkach w Sycylii. Jego praca dziś to wożenie towarów, dostawy mięsa.

Początkowa scena, czyli popijanie z innymi chłopami w barze, Frank Shireman handluje wołowiną. Frank szuka sobie klientów, ćwiartki zostają, sprzedane klientowi, jednak wszystko dzieje się za podpłaceniem.

Kolejna dostawa wołowiny znika z samochodu, Frank próbuje się wytłumaczyć z tego. Dostawca kończy u prawnika William E. Buffaliono, który mu pomaga z problemem zaginięcia towaru z samochodu dostawczego. Sprawa kończy w sądzie, prawnik stara się obronić Franka, by nie stracił pracy, by nie został zwolniony z zakładu, gdzie woził wołowinę.

Sędzia pomaga również, oskarżyciele nie mieli żadnych dowodów, więc zostali jedynie okrzyczani przez sędziego.

Prawnik po sprawie zapoznaje z bratankiem i rozpoczyna się nowa znajomość.

Frank zostaje wciągnięty do nowych konszachtów. Bratanek i Franki maczają chleb w winie, bratanek mówi po włosku i Frank też rozumie włoski język. Wspominają czasy wojny, jak Niemcy kopali sobie groby, licząc, że nikt ich nie zabije.

W roli głównej Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci, wyreżyserowany przez Martin Scorsese. Rok produkcji tego filmu przypada na 2019.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że film Irlandczyk z Robertem De Niro to świetny kawałek, który warto obejrzeć, poznać życie różnych ludzi, interesy I to jak niegdyś żyli. Cały czas widz jest trzymany w napięciu, cały czas dzieją się interesujące akcje.