Pozbycie się zapachu kociego moczu wcale nie musi być trudne

Opiekunowie kotów bardzo często mają do czynienia z sytuacją, w której kot przestaje załatwiać się do kuwety. Jest to bardzo problematyczne dla każdej ze stron i wywołuje w nas najczęściej frustrację. Szczególnie, że zapach kociego moczu potrafi utrzymać się w mieszkaniu naprawdę bardzo długo.

Proszek do prania i płyn do płukania są środkami czystości, których użyjemy w pierwszej kolejności, aby zwalczyć żółtą plamę, którą pozostawił na łóżku czy ubraniach nasz kot. Niestety, środki te nie są wystarczające i usuwają problem tylko pozornie. Mimo że plama znika- nieprzyjemny zapach wciąż się utrzymuje. Plama moczu to jedna z trudniejszych do usunięcia niespodzianek i całkowite jej usunięcie wymaga dużego wysiłku. Dobra wiadomość jest taka, że jest możliwość pozbycia się jej- i to nawet domowymi sposobami. Zatem jak pozbyć się zapachu moczu kota?

Skuteczne sposoby

Jeśli mamy przy sobie trochę gotówki i nie jest szkoda nam jej wydawać, możemy udać się do sklepu zoologicznego, a coraz częściej też do drogerii czy supermarketu i zakupić profesjonalny i wysoce skuteczny preparat do usuwania zapachu moczu. To rozwiązanie bardzo dobre, ale nie tylko w ten sposób usuniemy nieprzyjemny zapach raz na zawsze.
Wysoką skuteczność posiada również mieszanka wody z octem. Należy przy tym pamiętać, że koty nie lubią zapachu octu, dlatego złym pomysłem jest czyszczenie kuwety omawianym roztworem. Z dużym prawdopodobieństwem kot będzie unikał miejsca wyczyszczonego wodą z octem. Metoda ta jest też nieco inwazyjna z tego powodu, że w mieszkaniu przez kilka dni będzie unosił się- już nie nieprzyjemny zapach moczu- ale dość nieprzyjemny zapach octu. Sami zdecydujmy, co jest dla nas lepsze. Drugim sposobem jest umycie plamy wodą utlenioną, która również posiada charakterystyczny zapach, który będzie utrzymywał się przez kilka dni. Możemy także w miarę możliwości spróbować wyprać zalaną tkaninę w wysokiej temperaturze.
Wychodzi więc na to, że najmniej inwazyjnym sposobem usunięcia zapachu moczu jest zakup przeznaczonych do tego profesjonalnych preparatów.