Przedłużanie rzęs – najpopularniejsze metody.

Przedłużanie rzęs to jedna z metod dbania o swój zewnętrzny wygląd i wizerunek. Dzięki takiemu rozwiązaniu oko oraz sam wzrok staje się ponętny, w pewien sposób zaczepny oraz co najważniejsze wyrazisty. Wiele klientek stawia na znane oraz sprawdzone metody, którymi są przede wszystkim:

  • metoda 1 do 1 – jest to technika, której celem jest zagęszczenie górnej lub dolnej powieki dodając pojedyncze sztuczne struktury. W tego rodzaju metodzie do jednej naturalnej rzęsy dokleja się jedną wykonaną z odpowiedniego materiału. Efekt przedłużania rzęs wygląda dość naturalnie, rzęsy nie są przesadzone, jednak wyraźnie dłuższe i gęstsze.
  • metoda 2 do 1 – działa na podobnej zasadzie co wcześniej opisywana technika, jednakże do jednej naturalnej rzęsy dokleja się dwie sztuki sztucznych struktur.
  • metody objętościowe polegają natomiast na doczepianiu tzw. wachlarza stworzonego ze sztucznych tworzyw. Daje to znaczny efekt zwiększenia ilości i grubości rzęs. Tu najbardziej znana to metoda 3D

Wszystkie techniki przedłużania rzęs można wykonać w profesjonalnym gabinecie, jak również spróbować wykonać samemu. Aby móc dokładnie oraz profesjonalnie wykonać zabieg należy posiadać odpowiednie narzędzia i akcesoria, jak również być cierpliwym, opanowanym oraz precyzyjnym.

Która metoda przedłużania rzęs jest najlepsza? Poznaj te informacje

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każda klientka posiada różne potrzeby i oczekiwania. Wybór techniki uzależniony jest przede wszystkim od samych predyspozycji i indywidualnych wymagań kobity. Przed dokonaniem ostatecznej decyzji warto również określić stan i jakość rzęs oraz dobrać sztuczne struktury do swoich naturalnych włosków, tak by się za bardzo nie wyróżniały. Przedłużanie i zagęszczanie rzęs to zabieg, który poprawia wygląd obwódki oka nawet na kilka tygodni. Po tym czasie należy odkleić sztuczne rzęsy i powtórzyć zabieg.