Motywujący lęk przed nieznanym

Niektórzy sądzą, że są za mali i rozmyślają nad każdym krokiem. Patrzą na innych i choć może rzeczywiście nie są zbyt wielcy, to mogą wiele, w zależności od punktu widzenia. Punkt widzenia jest zależny od nastroju, nastawienia i humoru. Tak naprawdę są te czynniki, które wpływają na to co osiągamy w życiu, może jeszcze odrobina szczęścia i odpowiedni ludzie.

Motywujący lęk przed nieznanym – informacje

Tacy ludzie muszą dostać od innych uśmiech. Warto się z nimi przywitać i zamienić z nimi parę słów. Być może jutro wylecą z wami do Ameryki. A Ty też pojedziesz? Pierwsze co takim osobom przychodzi do głowy, aby odpowiedzieć na zadane pytanie, to kwestia: Chyba bym się bał. Nie wiem jak tam jest. To dość egzotyczny kraj, ma mnóstwo jadowitych pająków etc. Trzeba takiej osobie przytaknąć. Będzie ona dodawała kolejne negatywne cechy i opinie na temat tego kraju. Na koniec stwierdzą, po naszym przytakiwaniu, że nie wiedzą po co im to mówimy, chociaż właściwie sami to mówią.

Wówczas trzeba takim osobom wytłumaczyć, że przecież nawet nie wiedzą jak wyglądają te wszystkie zagrożenia. Przypomnieć, że gady i płazy oraz pajęczaki nie atakują, jeśli nie poczują się zagrożone. A na koniec dodać: na pewno boisz się własnego strachu. Dużo osób tak ma.

Dużo osób czegoś pragnie. Czasami już prawie wszystko przygotowali, chcą spełnić swoje marzenie, a tu nagle wyskakuje lęk i zabiera im radość. Lęk podpowiada, że to nie może się udać, że wszystko jest niebezpieczne, że wszystko może się przytrafić akurat Tobie. Wówczas osoby takie chcą zniweczyć swoje plany, chronią się od pragnień, chcą tylko spokojnego życia. Nawet kosztem radości, wolą wybrać stabilizację pomimo braku szczęścia.

Taka osoba zawsze przyzna rację, że się boi. Nie potrafią jednak sprawić, żeby przestać się bać. Trzeba uświadomić takim osobom, że nie muszą bać się strachu, bo on nigdy nie znika. Najważniejsze to przyznać, że rzeczywiście boją się tej określonej sytuacji, rzeczy, podróży. Lęk przed nowością pojawi się zawsze i właściwie tylko te osoby mogą sobie powiedzieć: stop. To one muszą podjąć decyzję, że chcą jednak spróbować. Nie trzeba walczyć z lękiem przed nowością. Warto natomiast poświęcić kilka chwil na zgłębienie przyczyn. Pamiętajmy o tym, że marzenia trzeba spełniać, a lęk może być motywatorem do realizowania własnych zamierzeń.