Usługi rymarskie i kaletnicze

Oferujemy profesjonalne usługi rymarskie i kaletnicze! Stworzona przez nas firma w swoich szeregach posiada mistrza zwanego kaletnik oraz rymarz . Oferujemy naszym klientom sprzęt jak i artykuły jeździeckie dla osób, które profesjonalnie zajmują się jeździectwem oraz dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę oraz usługi związane z wytwarzaniem i naprawą skórzanych wyrobów.

RYMARZ I KALETNIK – KTO TO

Rymarz – to rzemieślnik, który specjalizuje się w produkcji towarów związanych z jazda konną oraz usługami z tym powiązanymi. Wytwarza on m.in. siodła, uprzęże końskie oraz inne akcesoria jeździeckie, a do tego wykonuje skórzane pasy pędne. Praca rymarza to skrupulatne i dokładne wykonywanie następujących po sobie etapów rzemieślniczych, wymagających skupienia oraz czasu. Do takich produktów rymarz używa skóry zwierzęcej oraz naturalnych włókien, takich jak nici czy szpagat. Kiedyś całą produkcja była wykonywana ręcznie, w współczesnych czasach rymarz używa już specjalnych maszyn

Kaletnik – to rzemieślnik, który zajmuje się wytwarzaniem wyrobów skórzanych oraz ich naprawami. Kaletnik zależnie od potrzeby klienta skupia się na tym, aby: portfele, torebki, walizki, paski, woreczki oraz wiele innych artykułów skórzanych były długoletnią ozdobą dla jego użytkowników. Ta profesja zwana kaletnictwem, wykonywana przez osobę, którą jest kaletnik to profesja, która sięga swoją historią XIV wieku.

OFERTA

Podchodzimy indywidualnie do każdego zlecenia, które zostało Nam powierzone! Posiadamy ogromne doświadczenie
i wiedzę na temat rymarstwa i kaletnictwa. Są to zawody rzemieślnicze, których umiejętności nie da się nabyć w krótkim czasie. Nasz kaletnik i rymarz to mistrzowie w swoim fachu, którzy mogą się pochwalić swoimi produktami i bazą zadowolonych klientów, którzy zawsze do Nas wracają.

Każdy z nich specjalizuje się w swoim rzemiośle, dlatego:

Rymarz oferuje:

 • siodła
 • czyszczenie oraz konserwacja siodeł
 • wymiana naszyć kolanowych
 • wymiana okucia
 • odtworzenie i ponowne zszycie siodła
 • usługi naprawy siodeł i sprzętu jeździeckiego

Kaletnik oferuje:

 • produkty skórzane (torebki, czapki, portfele, paski)
 • naprawa wyrobów skórzanych

EFEKTY – PLUSY KORZYSTANIA Z USŁUG

Naprawa, renowacja siodeł jak i całego asortymentu jeździeckiego posiada wiele plusów, które są ważne nie tylko w kwestii finansowej dla użytkownika, ale również w kwestii dopasowania produktów dla jeźdźca przy jego kupnie. Takie usługi jak czyszczenie siodła oraz jego konserwacja to dla naszych mistrza rzemiosła rymarstwa, codzienność. Rymarz posiadając ogromne doświadczenie, wie, że usługi muszą być wykonywane przy użyciu najlepszych jakościowo produktów.

Każde siodło musi być dopasowane do jeźdźca pod wieloma względami, dlatego przed kupnem u rymarz potrzebne jest prawidłowe rozeznanie potrzeb dla jeźdźca oraz konia, aby spełnić wymagany komfort. Siodło nie może ograniczać w żaden sposób ruchów konia. Szerokość łęku, rozmiar siedziska to kilka z elementów, które wymagają uwagi. Wymiana takiego siedziska jest bardzo kosztowna. Nasz rymarz zrobi wszystko, aby doprowadzić Twoje siodło do stanu użytkowania.

Wysokiej jakości skórzane czapki, torebki, portfele czy paski to inwestycja na wiele lat, ponieważ są one wykonane w sposób kunsztowny i precyzyjny. Dobry kaletnik wie, jak sprawić, aby klient zachwycił się jego wyrobem. Często produkty skórzane były wykonywane w sposób ręczny, teraz coraz częściej wykorzystywane są do tego maszyny, lecz jakość i styl i tak nadal przewyższa wszystkie inne produkty skóropodobne. Warto zainwestować w naprawę sentymentalnych lub wartościowych dla nas produktów skórzanych. Nasz kaletnik pozwoli zaoszczędzić pieniądze oraz zatrzymać produkty, które mogą posłużyć nam jeszcze przez wiele długich lat.

SKÓRA – PRODUKT Z KTÓREGO KORZYSTAMY

Skóra to materiał, który jest jednym z najstarszych elementów produkcji ubrań, ale jak i widać siodeł i akcesoriów konnych, zegarków, torebek, czapek czy portfeli.

Korzyści płynące z skórzanych produktów wytwarzanych przez mistrzów rymarz i kaletnik

 1. SKÓRĘ MOŻNA PODDAWAĆ RECYKLINGOWI – skóra to odpad z produkcji produktów mięsnych, który został wykorzystany do wyrobów skórzanych. Została ona poddana wtórnemu użyciu, czyli doszło do recyklingu, który jest korzystny dla środowiska, patrząc przez pryzmat jej ochrony. Oczywiście cały proces przebiegu hodowli oraz uśmiercania musi zostać przeprowadzony w sposób humanitarny.

 1. SKÓRA GARBOWANA JEST RÓWNIEŻ ROŚLINNIE – skóra poddawana jest obróbce, do których celów używa się liście z oliwek czy też kasztanów.

 1. SKÓRA JEST ELASTYCZNA I ROZCIĄGLIWA

Należy jednak pamiętać, że skóra wymaga konserwowania (czyszczenie, suszenie, prasowanie, pranie)

Tym zajać się mogą nasi fachowcy: RYMARZ I KALETNIK

Kiedyś skóra była podstawowym surowcem, który wykorzystywano do produkcji odzieży, obuwia, uprzęży, worów czy innych przedmiotów. To wtedy narodziło się rzemiosło rymarstwa i kaletnictwa.

OPINIE

Kontakt

Nie wiesz czym zajmuje się kaletnik ? Nie wiesz czym zajmuje się rymarz ? Chcesz skorzystać z usług ramiarskich lub usług kaletniczych?

Na te i inne pytania pomożemy Państwu znaleźć rozwiązanie.

Nasz rymarz oraz kaletnik zadbają o to, aby ich usługa była wykonana w sposób zadowalający i korzystny.