Jakie oświetlenie w kąciku do nauki?

Kącik do pracy biurowej w domu to bardzo ważne miejsce dla osób, które pracują umysłowo. Czasami ta praca przeciąga się do późnych godzin nocnych, dlatego warto, a nawet trzeba zadbać o odpowiednie oświetlenie swojego miejsca pracy.

Jakie oświetlenie wybrać dla swojego kącika pracy i nauki

Rodzaj żarówki, czyli barwa i natężenie światła są bardzo istotne w przypadku miejsca do pracy. Można zastosować żarówkę o odcieniu białym, która dość mocno pobudza umysł, ponieważ w tym miejscu ta cecha lampy jest jak najbardziej wskazana. Światło nie może być jednak skierowane w kierunku twarzy użytkownika biurka, dlatego należy zadbać o taką osłonę lampki, która będzie skutecznie osłaniała wzrok przed szkodliwością promieni świetlnych. Ważne jest zarówno oświetlenie górne, jak i miejscowe w pomieszczeniu, w którym zamierzamy pracować umysłowo. O ile u góry można pozwolić sobie na zastosowanie cieplejszego światła o mniejszym natężeniu, o tyle doświetlająca biurko lampka powinna być raczej jasna i mocna.

Jakie rodzaje lampek warto wybrać do miejsca pracy

W kąciku pracy i nauki ważne są nie tylko fotele i biurka, ale również odpowiednie oświetlenie, bo to one tworzą odpowiednie warunki sprzyjające ergonomicznej pracy. Na szczęście w ofertach dobrych sklepów meblowych i oświetleniowych dostępne są różne lampki. Największym powodzeniem cieszą się obecnie bezprzewodowe lampy LED dzięki którym można ustawić biurko nawet w miejscu, w pobliżu którego nie ma dostępu do sieci elektrycznej.

Wybór koloru czy wzoru lampy należy pozostawić oczywiście gustom osoby, która zamierza korzystać z tego miejsca pracy. Chodzi o to, aby praca była dla niej nie tylko efektywna i ergonomiczna, ale również dawała przyjemne wrażenia estetyczne. Przy ustawianiu lampki na biurku warto pamiętać o tym, aby umieścić ją po stronie przeciwnej do ręki, którą się pisze. W przypadku leworęcznych należy umieścić lampkę po prawej stronie biurka, a w przypadku praworęcznych na odwrót, czyli po lewej stronie. Tym sposobem będzie można optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń do pracy.

Kategoria: podłogi, dom, wnętrze