Serwis domowy

Na rynku nie brakuje coraz ciekawszych ofert usług, które mają nam pomóc w codziennym życiu. Na fali rozwoju przedsiębiorczości powstają kolejne serwisy domowe. Czym są takie serwisy i w czym mogą nam pomóc?

Czym zajmują się serwisy domowe?

Te specyficzne firmy świadczące usługi dla domu i mieszkania można powiązać z określeniem ‘złota rączka’. Chyba każdy zna taką osobę, która posiada niesamowity talent do różnych napraw i zna się na wszystkim co dotyczy domu. Tak jest właśnie z tego typu serwisami. Czasami tworzy je jedna osoba – wspomniana złota rączka z wieloma talentami i uprawnieniami, pozwalającymi na bezpieczne wykonywanie różnego rodzaju napraw. Kiedy indziej może trafić na firmy, które tworzą cały zespół fachowców, takich jak hydraulik, elektryk, serwisant sprzętów RTV/AGD czy specjaliści od prac wykończeniowych.

Firmy te są zatem bardzo wszechstronne, bo świadczą jednocześnie usługi hydrauliczne, ale oprócz tego można zamówić u nich malowanie mieszkań czy montaż mebli, który przysparza nam problemów. Jeśli więc zepsuje się nam zamek u drzwi, spali gniazdko, a spod kranu cieknie woda również można zgłosić się do tej samej firmy, a ona najlepiej zajmie się tego typu problemami.

Dlaczego serwis domowy, a nie poszczególni specjaliści?

Twórcy firm typu serwis domowy wykorzystują w swojej działalności niechęć ludzi do zmian. Jeśli raz trafimy na dobrego specjalistę, który oferuje usługi w korzystnej cenie, jest terminowy, sprawnie wykonuje to, co do niego należy i jeszcze nie zostawia po sobie bałaganu, jest duża szansa, że w razie potrzeby zgłosimy się do niego ponownie. Na tej samej zasadzie, jeśli zamówimy pomoc z serwisu domowego do instalacji elektrycznej, to jeśli wszystko będzie w porządku, chętnie skorzystamy z usług tego samego serwisu, gdy nasza łazienka będzie wymagać remontu. Łatwiej jest przecież zapamiętać nazwę czy zapisać telefon do jednej firmy, która zajmuje się wszystkim, co związane z domem, niż mieć osobnego zaufanego hydraulika, elektryka, ślusarza czy serwisanta. To wygodne rozwiązanie, które pozwala klientom oszczędzić czas… i myślenie, co jest nie mniej ważne. Nikt z nas nie chce przecież zbyt długo mieć na głowie problemu jakiejś awarii, zastanawiać się, kogo do niej wezwać.

Serwisy domowe pomagają nawet wtedy, kiedy nie umiemy dokładnie powiedzieć, na czym polega problem, po prostu coś nie działa i już. W takiej sytuacji wystarczy do nich zadzwonić, opowiedzieć dokładnie, co nie działa w domu, a oni już sami dobiorą właściwego fachowca i metody pracy.

Takie serwis pomoże również w przypadku dużych remontów, kiedy potrzeba jest kilku rodzajów napraw jednocześnie. Niweluje to problem z koniecznością dopasowywania terminów różnych prac tak, by poszczególne ekipy sobie nie przeszkadzały. Tutaj jedna ekipa zajmuje się wszystkim kompleksowo.

Kiedy następnym razem przydarzy się nam sytuacja, w której konieczna będzie naprawa lub remont, będziemy już wiedzieli gdzie się zgłaszać, jeśli oczekujemy profesjonalnego i szybkiego wykonania usługi.